Aktualny numer

Książka o Różanie

 ZNACZKI TURYSTYCZNE

Nr 911 i 912

WMA 79-89

quest

OSP Szygi na zawodach wojewódzkich

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców przy OSP w Szygach w 2017r. zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowych Zawodach Pożarniczych w Karniewie i tym samym zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.
Po raz pierwszy w historii gminy Różan Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. IX Eliminacje Wojewódzkie Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP woj. mazowieckiego według regulaminu CTIF* przeprowadzone zostały 9 czerwca 2018 roku w Białobrzegach nad Pilicą.


W zawodach udział wzięło 16 drużyn dziewcząt i 21 drużyn chłopców. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i sztafeta 400m. Poziom rozgrywek był naprawdę wysoki, a żar lejący się z nieba nie ułatwiał zadania. MDP Szygi w rozwinięciu bojowym była trzecia, w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce. Dla młodych strażaków było to sprawdzenie swoich możliwości oraz wielkie przeżycie. W nagrodę wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Tak dobry wynik nie był by możliwy gdyby nie ciężkie treningi pod okiem kierownika drużyny, druha Tomasza Karaśkiewicza, zaangażowanie druhów z OSP Szygi i wsparcie Burmistrza Piotra Świderskiego.

*CTIF-Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów (fr. Comité Technique International de Prévention du Feu, CTIF, ang. International association of fire and rescue services).

Pogoda w Różanie

Monitoring jakości powietrza na terenie Gminy Różan